22 marzec 2024

Niecodzienni goście w parczewskiej komendzie

Dzisiaj poza policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie można było spotkać uśmiechnięte buzie dzieci. Funkcjonariuszy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jeziora. Uczniowie zwiedzali budynek komendy, zapoznali się z niełatwą służbą policjantów.

Dzisiaj gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jeziora w parczewskiej komendzie. To była wyjątkowa okazja dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu, by bliżej poznać pracę i zadania policjantów.

W ramach edukacji dotyczącej bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym i codziennym życiu, uczniowie zostali zapoznani z filmem edukacyjnym. Dało też to sposobność do przypomnienia młodym ludziom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji „Na drodze-Patrz i Słuchaj”

Nasi goście mogli również zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością cieszył się policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia.

Dzieci wyraziły swoją wdzięczność za możliwość odwiedzenia komendy i zdobywania nowych doświadczeń. Ta wizyta była doskonałą okazją do nawiązania pozytywnych relacji między uczniami a funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotkanie z policjantką okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu.

sierżant sztabowy Anna Borowik