2 maj 2024

Siedem osób poparzonych biopaliwem podczas imprezy

zdjęcie: Siedem osób poparzonych biopaliwem podczas imprezy / pixabay/3129648
Siedem osób zostało poparzonych biopaliwem podczas spotkania towarzyskiego w miejscowości Orchówek (Lubelskie). Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, w tym jedna w ciężkim stanie.
REKLAMA

Dyżurny lubelskich strażaków mł. kpt. Adrian Michalak poinformował PAP, że do zdarzenia doszło w środę wieczorem na spotkaniu towarzyskim na jednej z posesji w miejscowości Orchówek w powiecie włodawskim.

Podczas dolewania biopaliwa do kominka rozlała się ta łatwopalna ciecz. Siedem osób – w wieku od 24 do 40 lat - zostało poparzonych.

"Jedna osoba w stanie ciężkim – z oparzeniami trzeciego stopnia na rozległej powierzchni ciała - została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Pozostałe osoby trafiły do szpitala głównie z oparzeniami drugiego stopnia np. twarzy, tułowia, rąk i nóg" – przekazał dyżurny.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Parczew
22.3°C
wschód słońca: 04:24
zachód słońca: 20:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Parczewie