6 maj 2024

Sześć osób zginęło podczas majowego weekendu na drogach w regionie

zdjęcie: Sześć osób zginęło podczas majowego weekendu na drogach w regionie / pixabay/850469
Sześć osób zginęło, a 26 zostało rannych podczas majowego weekendu na lubelskich drogach. Zatrzymano także 113 nietrzeźwych kierowców – podała w poniedziałek policja.
REKLAMA

Lubelscy policjanci podsumowali akcję, którą prowadzili na drogach od wtorku do niedzieli w związku z przedłużonym weekendem majowym. „Na drogach województwa lubelskiego doszło do 27 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło, a 26 osób odniosło obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało 113 nietrzeźwych kierujących” – poinformował podkom. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do jednego z najtragiczniejszych wypadków doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Orchówek (pow. włodawski). Z informacji policjantów wynika, że czterech młodych mężczyzn – w wieku do 18 do 23 lat - z powiatu garwolińskiego przyjechało na majówkę do Okuninki. 18-latek, który miał prawo jazdy od dziewięciu dni, pożyczył auto od ojca. Według ustaleń funkcjonariuszy jeden z chłopaków stracił panowanie nad autem na zakręcie i uderzył w skarpę, a następnie dachował.

„Policjanci kilkanaście metrów od pojazdu ujawnili ciało 23-latka, który nie dawał oznak życia. Po podjętej reanimacji zespół ratownictwa medycznego przewiózł mężczyznę do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł” – dodał podkom. Karbowniczek.

Na drogach woj. lubelskiego śmierć poniósł również 42-letni kierowca, który podczas wyprzedzania zderzył się z dwoma pojazdami jadącymi z przeciwka. Wśród ofiar, które zginęły w ostatnich dniach, był także 60-letni pieszy i 65-letnia rowerzystka.

W ubiegłym roku w tym okresie doszło do 12 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 14 osób zostało poszkodowanych.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Parczew
20.3°C
wschód słońca: 04:24
zachód słońca: 20:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Parczewie