27 lipiec 2020

Spowodował kolizję ciągnikiem, który nie był dopuszczony do ruchu

fot. KPP Parczew
Mandatami karnymi został ukarany kierujący traktorem, który nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 54 latek cofał z przyczepą na skrzyżowaniu DW-814 z DW-815 i uderzył w osobówkę, która zatrzymała się za nim. Do tego okazało się że jego pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.
Koronawirus
lubelskie
2353
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 815 i nr 814. Jak ustalili mundurowi, którzy obsługiwali to zdarzenie, kierujący ciągnikiem wraz z przyczepą wykonywał manewr cofania. Niestety nie upewnił się czy ten manewr może wykonać w bezpieczny sposób. Cofając najechał na przód pojazdu marki Kia, którym podróżowała mieszkanka powiatu lubartowskiego. Badanie na zawartość alkoholu jakie na miejscu przeprowadzili policjanci wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mieszkaniec gminy Siemień został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych. Jakby tego było mało okazało się że jego ursus nie jest dopuszczony do ruchu. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

A.Ł.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
2353
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Parczewie