8 marzec 2023

Nie ustąpił pierwszeństwa, bo…."oślepiło go słońce"

fot. KPP Parczew
Do zderzenia Volvo z Mercedesem doszło dziś rano w Działyniu. Służby ratunkowe powiadomił o zdarzeniu system eCall zamontowany w jednym z pojazdów. Kierujący Volvo 49 - latek nie ustąpił pierwszeństwa Mercedesowi. Jedna osoba trafiła do szpitala. Apelujemy o rozsądek na drodze!
REKLAMA

Dziś przed godziną 9.00 służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym w miejscowości Działyń na drodze wojewódzkiej W815. Zgłoszenie pochodziło z modułu systemu eCall zamontowanego w pojeździe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący Volvo od strony Juliopola nie ustąpił pierwszeństwa Mercedesowi jadącemu w kierunku Lubartowa uderzając w jego tył.

W wyniku wypadku, 40 – latka kierująca Mercedesem trafiła do szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi, podróżowali sami.

49 – letni mieszkaniec gm. Siemień tłumaczył mundurowym, że „…oślepiło go słońce…” podczas wjazdu na skrzyżowanie i w ostatniej chwili zobaczył mercedesa. Pomimo próby hamowania, nie udało mu się uniknąć zderzenia.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów w związku z uszkodzeniami.

Apelujemy o rozwagę oraz skupienie uwagi na drodze i jej najbliższym otoczeniu. Jeżeli mamy ograniczoną widoczność, trudne warunki atmosferyczne lub gdy oślepiają nas promienie słoneczne upewnijmy się nawet dwukrotnie, czy możemy bezpiecznie włączyć się do ruchu.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Parczew
14.4°C
wschód słońca: 05:24
zachód słońca: 17:45
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Parczewie