21 kwiecień 2024

Ok. 5 dni oczekują kierowcy tirów na wyjazd z kraju przez Dorohusk

zdjęcie: Ok. 5 dni oczekują kierowcy tirów na wyjazd z kraju przez Dorohusk / pixabay/2548838
Około 400 tirów czeka w kolejce na wyjazd z kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku; czas oczekiwania to ok. 5 dni – podała w niedzielę Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. Przed przejściami w Dorohusku i Hrebennem trwają protesty rolników, którzy przepuszczają pojedyncze pojazdy w kierunku granicy.
REKLAMA

Z informacji lubelskiej IAS wynika, że ok. 400 ciężarówek oczekuje w niedzielę na wyjazd z Polski na Ukraię przez przejście w Dorohusku, a czas oczekiwania na wyjazd z kraju szacowany jest na 123 godziny, tj. około 5 dni. Natomiast w 70-godzinnej kolejce do przejścia w Hrebennem oczekuje ok. 420 tirów.

Protestujący rolnicy przepuszczają pojedyncze ciężarówki w kierunku granicy. Na bieżąco przejeżdżają m.in. autobusy i pojazdy z pomocą humanitarną.

Bez utrudnień ruch odbywa się w Zosinie i Dołohobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy do 7,5 tony.

Od 9 lutego br. na drogach do przejść granicznych z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem protestują rolnicy. Ich główne postulaty to likwidacja Zielonego Ładu oraz zablokowanie importu produktów rolnych z Ukrainy.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Parczew
20.3°C
wschód słońca: 04:24
zachód słońca: 20:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Parczewie